Nowa wspólnota w naszej Parafii

Parafia w Słupnie

Michalickie Orędownictwo Dusz Czyśćcowych

Z ogromną radością informujemy, że od listopada 2022 roku w naszej parafii rozpoczęła funkcjonowanie nowa grupa modlitewna za dusze w czyśćcu cierpiące, pod nazwą: Michalickie Orędownictwo Dusz Czyśćcowych.

Niewielu z nas zastanawia się nad tym, jak będzie wyglądał jego moment odejścia z tego świata, gdzie trafi i czy od razu znajdzie się w Niebie. Na pytanie o cel życia? Odpowiadamy: rodzina, dzieci, praca, hobby. Nie mówimy, że chcemy być świętymi, a przecież jeśli chcemy znaleźć się w Niebie to tylko jako najczystsi nieskalani – święci.

Jeśli Niebo nam od razu nie dane, to zgodnie z nauką Kościoła Katolickiego drugą opcją jest Czyścieć.

Dlaczego zatem temat dusz oczyszczających się, czyśćca jako miejsca i dusz tam przebywających jest tak niepopularny?

Czy odkładanie tematów na „później”, lub czy chowanie ich pod dywan tajemnicy przyniesie nam korzyści? Czy przyniesie korzyści komukolwiek?

Nie. Dlatego jako wspólnota parafialna podejmujemy ten niepopularny temat, by zmienić jego postrzeganie. Czyściec to miejsce, w którym statystycznie milion dusz trafia na oczyszczenie co roku. Ile ono trwa tego nie wiemy, bo każda dusza indywidualnie poddaje się oczyszczeniu, ale jeśli co roku trafia tam milion dusz, a my modlimy się za nie bez miłości raz w tygodniu na Mszy świętej i tylko raz w roku 2-go listopada, to jak bardzo przepełnione są Czyśćce tylko sam Bóg jeden wie.

Dusze zmarłych potrzebują naszej modlitwy. Nie mogą zrobić nic dla siebie, ale gdy tylko otrzymają od nas pomoc mogą odwzajemnić się gorliwą modlitwą za nas.

Chcesz mieć przyjaciół w Niebie? Chcesz mieć orędowników w Twoich sprawach? Wykorzystuj fakt, że dusze są już tylko o krok od Boga, mogą z pewnością więcej niż my.

Zapraszamy Was drodzy Parafianie do codziennej modlitwy za dusze w czyśćcu, do ofiarowania wszystkich spraw, tematów trudnych i radosnych za dusze, odpustów, Komunii świętej oraz na spotkania naszej wspólnoty.

Zapraszamy również na naszą stronę internetową dedykowaną naszej wspólnocie: www.ratujemydusze.pl. Sprawdzajcie Aktualności, łączcie się z nami w modlitwie.

Pamiętajcie! Temat czyśćca choć pomijany w naszym myśleniu i życiu, kiedyś i tak nas czeka.